Commitments & Alumni

Player Commitments

Name High School Year College
Luke Pappas Mt. Carmel 2019 Western Michigan / Saint Leo
Dawson Place Sunlake 2019 High Point / Florida Gulf Coast
Tyler Preissing Prospect 2019 Webster
Khyle Radcliffe Morgan Park 2019 Saint Louis / John A. Logan CC / Southern University
Logan Riley Sycamore 2019 Elgin C.C.
Nathan Rintz Schaumburg 2019 Arkansas
Jacob Rosenkranz Stevenson High School 2019 Valparasio
Raymond Sass Dunedin 2019 Brown
Jack Schmitz Homewood-Flossmoor 2019 Indiana State (Football)
Ashton Schwab Maine East 2019 Oakton CC / UNC-Greensboro / MSOE
Cosi Scinta J.P. Taravella High School 2019 North Alabama
Tyler Snep Lake Zurich 2019 Iowa
Donald Stricklin New Trier 2019 Trinity College (CT)
Nicholas Talarico Marmion Academy 2019 Case Western Reserve University
Jack Tomich Newsome High School 2019 Rollins College
Zac Tuinei Noblesville 2019 Arkansas State (Football)
Collin Wilma Tinley Park 2019 Southeast Missouri State
Will Wirt Carl Sandburg HS 2019 Truman State University
Channing Young Palm Harbor University 2019 St. Petersburg
Marc Zavala St. Rita 2019 Robert Morris
Tyler Acosta Barrington 2018 Illinois / State JC of Florida / Illinois-Springfield
Jack Anderson Marist 2018 Kenyon College
Jake Armentrout Wheeler 2018 Xavier
Nick Baldassano Plainfield East 2018 Aurora University
Keegan Bates Plainfield North 2018 Valparaiso
Brandon Bennitt Lincoln-Way Central 2018 Illinois Institute of Technology
Noah Berghammer Janesville Craig 2018 Minnesota
Paul Bergstrom Notre Dame College Prep 2018 Creighton
Sammy Butera Niles West 2018 St. Louis University
Michael Carey Andrew 2018 Austin Peay / John A. Logan CC
Jordan Cruz Lincoln way East 2018 Prairie State
Christopher Cuppini University High 2018 Judson University / Young Harris
Hunter De La Rosa Moline 2018 Monmouth
Nathan Deloian Lincoln Way West 2018 Carson-Newman University (TN)
Dylan Doyle Providence Catholic 2018 Prairie State CC / Kishwaukee CC
Gavin Doyle Plainfield North 2018 Western Michigan
Austin Ehren Carmel Catholic 2018 Belmont
Luke Faifer Minooka 2018 Maryville
Zach Fricke Buffalo Grove 2018 Valparasio
Jared Galanos Morton West 2018 Roosevelt
Jordan Garcia J.W. Mitchell 2018 Daytona State
Ari Gordon Stevenson 2018 Bradley / Parkland CC / UNC Charlotte
Dominic Hall Naperville Central 2018 Prairie State
Steven Hamer St. Charles North 2018 Miami Ohio
Ryan Hampe Sandburg 2018 Illinois-Chicago / John A. Logan CC / Illinois
Sean Hebreard Plainfield East 2018 Black Hawk CC
Andrew Hoffmann Plainfield East 2018 Oakland / John A. Logan CC / Illinois
Ryan Howe Prospect 2018 Purdue
Will Jackson Loyola Academy 2018 St. Thomas (MN)
Nick Jones Providence Catholic HS 2018 Memphis